Vancouver

Vancouver'da Yaşam

Vancouver, Kanada’nın batısında Britanya Kolumbiyası (British Columbia) eyaletinde bulunan bir kıyı ve liman şehridir. Ülkenin bu kesiminde bulunan en kalabalık nüfuslu şehirdir, Kanada genelinde ise 8. en kalabalık şehirdir.

Şehrin limanı ülkedeki en büyük liman olup, şehri ülkeye mal ithalatı ve ülkeden mal ihracatı için bir merkez haline getirmiştir. Vancouver için kazanç sağlayan diğer bir sektör ise film ve televizyon sektörüdür - Vancouver, resmedilmeye değer güzelliği ile pek çok Amerikan TV programı ve sinemasına sahne olmuştur. Bu da Vancouver’ın hem turist hem de uluslararası öğrencileri çekebilmesinin büyük bir sebebidir.

Vancouver kültürü genelikle tiyatroların, sanat sergilerinin, müzelerin ve festivallerin çeşitliliğiyle tanımlanır. Vancouver, her Eylül iki hafta süren Vancouver Uluslararası Film Festivali'ne ev sahipliği yapmaktadır. Bu festivalde 350'i aşan film gösterilir ve bu yanıyla Kuzey Amerika'nın en büyük film festivallerinden biridir.

Şehir ayrıca tüm Kanada'daki şehre ait müzelerden en büyüğü olan Vancouver müzesine (MOV) de sahiptir. Müzenin, Mısır mumya sergilerinden, doldurulmuş yaban hayvanlarının postuna ve İngiliz İmparatorluğu boyunca yerel orta ve üst sınıf kadınlar tarafından yazılan seyahat dergilerine kadar çok geniş koleksiyonu vardır.

Vancouver’da olduğunuz süre içerisinde, kış sporları, alışveriş, market alışverişi, müze ziyareti gibi ya da sadece basitce rahatlamak için yapılacak birçok şey vardır. Vancouver'da ziyaret edilen yerlerin bazıları şunlardır:

Vancouver Gözetleme Yeri
Capilano Asma Köprüsü
Vancouver Akvaryum
Chinatown
English Bay
Queen Elizabeth Parkı
Buhar Saati
VanDusen Botanik Bahçesi
Vancouver Sanat Galerisi
Canada Place

Partner Dil Okullarımızdan Bazıları

  • EC
  • ILAC
  • ILSC
  • Kaplan International College
  • OHC
  • Oxford International

Moon EDU Logo

Dünya'nın kapılarını aralayın

world-map
Scroll to Top