Toronto

Toronto'da Yaşam

Toronto Toronto, Kanada’nın en gelişmiş şehihleri ve ticaret merkezlerinden bir tanesidir, Ontario eyaletinin başşehridir. Nüfusu hemen hemen 6 milyondur ve genelde İngilizce konuşulmaktadır.Huron Kızıl derilerinin dilinde Toronto buluşma noktası anlamına gelmektedir. Buraya geldiğinizde bunun nedenini anlayacaksınız. Burada herkes kendine göre bir şeyler bulabilir. Amerikan rüyasının görkemli Çin kültürüyle buluştuğu, İngiliz kültürüyle Latin sıcaklığının buluştuğu, eski ve yeninin buluştuğu, her gün keşfetmek için yeni bir şeyler bulunabileceği kent Toronto.

Nüfusunun %54’ünü göçmenler oluşturmaktadır; Chinatown, Greektown, Koreantown, Little Italy , Little Portugal gibi azınlık semptleri vardır. Gelişmiş bir ulaşım sistemine sahiptir; yeraltında alışveriş merkezleri ve metro istasyonları vardır. Son derece güvenli bir yerdir, suç oranları dünyanın en düşük ülkelerinden bir tanesidir. Niagara şelaleleri ‘ne, Ottawa, Montreal, Amerika Birleşik Devletleri’ne oldukça yakındır. Şehrin en önemli simgesi 1976 yılında yapımı tamamlanan ve 553 metre yüksekliğinde olan Canadian National Tower yeni en çok bilinen kısa adıyla CN Tower’dır.

Toronto, Dünya üzerinde 10 kardeş şehre sahip. Bu şehirlerden biri de İstanbul.Dünyanın en büyük hayvanat bahçelerinden biri olan “Toronto Zoo” şehrin doğusundadır. Dünya üzerinde bulunan en uzun cadde Yonge Street yine Toronto şehrindedir.Toronto ile ABD arasında Ontario Gölü vardır. Bu göl dünyanın en büyük göllerinden biridir. Yaklaşık 2 Marmara Denizi büyüklüğünde yüz ölçümüne sahiptir.Şehrin futbol ve basketbol takımları Amerika’da görev yapar. Basketbol takımı NBA’de, futbol takımı ise Amerikan Futbol Ligi’nde oynar.Toronto ile Türkiye arasında saat farkı, kış uygulaması varken 8, yaz uygulaması sırasında ise 7 saat geridedir.
Şehrin en önemli üniversitesi Toronto Üniversitesi (UOFT), aynı zamanda dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer alır.

Toronto Transit Komisyonu (TTC) şehir çapında otobüsler, tramvaylar ve metro hatlarından oluşan bir ağa sahiptir.Ontario eyaletinde Toronto dışındaki alanlara erişim sağlamak üzere GO Transit trenlerinin yanısıra uluslararası havalimanını şehir merkezine bağlamak üzere yeni kurulan Union-Pearson Ekspres tren hattı da bulunmaktadır.Ziyaretçiler Bike Share Toronto hizmetinden faydalanarak şehri iki tekerlek üzerinde de keşfedebilirler.
Partner Dil Okullarımızdan Bazıları

  • EC
  • Embassy
  • ILAC
  • ILSC
  • Kaplan International College
  • OHC
  • Oxford International
Moon EDU Logo

Dünya'nın kapılarını aralayın

world-map
Scroll to Top