Montreal

Montreal'da Yaşam

Montreal, yaklaşık 4 milyon nüfusa sahip olan, en az 80 farklı etnik topluluğu sınırları dahilinde barındıran, muhteşem kokulu güzellikleri, olağanüstü müzeleri, antikacıları ve birinci sınıf restoranları ile öğrencilerin keşfedebileceği “Kanada’nın Kültür Başkenti” olarak da tanınan Kanada’nın Avrupa’ya en çok benzeyen şehridir.

Tarihsel olarak Montreal, Kanada icin ticaret, ekonomi, teknoloji, havacılık, ilaç, eğitim, tasarım, kültür, turizm, film ve dünya meseleleri için stratejik bir merkez oluşturmuştur. Bütün bu özellikleri ile, Kuzey Amerika’nın en çok uluslararası etkinliğe ev sahipliği yapan şehirlerinin başında gelir. Canlı atmosferi ve multikültürel yapısı ile de uluslararası öğrenciler için ideal yaşam alanı sunmaktadır.

Montreal UNESCO tarafından, en iyi dizayn edilmiş şehirler arasında kabul edilmiştir. Oldukça eski bir Fransız mimarisine sahip olan şehir, Kanada’nın başkenti olmasının yanı sıra ayrıca da ticaret merkezi olarak da bilinmektedir. Montreal, Toronto ile beraber, Kanada’nın en önemli iki şehrinden birisidir. 1970’lerden sonra daha önem kazanan Montreal, ticaret, havacılık ve uzay, finans, eczacılık, teknoloji, dizayn, kültür, turizm, oyun, film gibi alanlarda oldukça gelişmiş bir şehirdir. Bu analarda Kanada’nın merkezi özelliği taşıyan şehir, dünyanın en değerli yaşanılabilir 140 şehri arasında 16. sırada yer almaktadır.

Kanada’nın eğitim açısından da başkenti konumunda olan Montreal, üniversiteleri ile de dünya çapında bir şöhrete sahiptir. Montreal’de bulunan üniversiteler dünyanın en iyi 30 üniversitesi arasında yer almaktadır. Şehri Fransızlar kurduğundan, eğitim dilinin büyük bir yüzdesi Fransızcadır.

Şehir ayrıca Kanada’nın üretim merkezlerinden en önemlisidir ve içersinde birçok fabrika barındırmaktadır. Şehirde birçok rüzgar değirmeni ve teleferik de mevcuttur. Teleferikler sayesinde Montreal neredeyse tamamıyla gözetlenebilmektedir. Ayrıca şehir birçok spor salonu ve statlara sahiptir. Özellikle, amerikan futbolu ve basketbola yönelik ciddi yatırımlar yapılan Montreal’de, birçok spor tesisi de bulunmaktadır.
Partner Dil Okullarımızdan Bazıları

  • EC
  • ILSC

Moon EDU Logo

Dünya'nın kapılarını aralayın

world-map
Scroll to Top