Valencia

Valencia'da Yaşam

Katalonya‘nın en beğenilen şehirlerinden Valencia,Katalonya bölgesinde yer alan Comunidad Valenciana özerk bölgesinin başkentidir.omalılar tarafından kurulan kentin adı Latince güç anlamına gelen Valentina kelimesinden geliyor. Akdeniz kıyısında yer alan kent Romalıların yanı sıra Vizigotlar, Berberiler, Endülüs Arapları ve Aragonlara ev sahipliği yaptı. Sanatla bezenmiş daracık sokaklarının her bir köşesinde barındırdığı kültürel şölenden izler görmeniz mümkün. Roma döneminden kalan ihtişamlı eserlerden çağdaş mimarinin en güzel örneklerine kadar farklı birçok mimari güzellikle de karşılaşmaya hazır olun.

Yoğun bir tarım bölgesi olan ve portakal bahçeleriyle sarılmış bir ovanın ortasına kurulmuş olan Valencia, aynı zamanda muhteşem plajları ile de İspanyolca dil eğitimi için popüler bir şehirdir.

Valencia’nın en güzel üç binası, 14 ve 15.yy.larda inşa edilmiş olan La Lonja, Valecia Katedrali ve 19.yüzyılda ortaçağ duvarları yıkıldığında sağlam kalan giriş kapısı olan Torres de Serranos’tur. Valencia'nın ikinci büyük sanat müzesi konumunda olan Valencia Güzel Sanatlar Müzesi (Museo De Bellas Artes), aynı zamanda İspanya'nın da ikinci büyük güzel sanatlar müzesidir.

Ayrıca 1957 tarihinde Turia nehrinin taşması sonucu nehrin yönü değiştirilen ve şehir projesiyle büyük bir park alanına dönüştürülen Jardines del Turia (Turia Bahçeleri) ve hayvanların kendi yaşam alanlarında kafessiz özgürce dolaşabildikleri Bioparc'ı mutlaka görmelisiniz.

Valencia mutfağı, tam bir Akdeniz mutfağıdır. Et, sebze ve deniz ürünleri en önemli ve en temel malzemelerdir. Dünyaca ünlü pirinci ve bu pirinçten yapılan Paella’sı ile meşhurdur. Eğer gerçek bir Paella yemek istiyorsanız, Valencia bunun için ideal bir yerdir. Bu pilav tavuk veya tavşan etinden ve yeşil mevsim sebzelerinden yapılabildiği gibi deniz ürünlerinden de ( ıstakoz, midye ve kalamar gibi) yapılabilmektedir.

Partner Dil Okullarımızdan Bazıları

DonQuijote
Enforex

Moon EDU Logo

Dünya'nın kapılarını aralayın

world-map
Scroll to Top