Sevilla

Sevilla'da Yaşam

Endülüs’ün başkenti Sevilla, İspanya’da Guadalquivir Nehri boyunca uzanan en canlı ve renkli şehirlerin başında geliyor. Arap, Osmanlı, Kuzey Afrika, Gotik, Barok ve Rönesans izlerini taşıyan şehir, mimarisi, renkleri, lezzetleri ve dokuların farklı birleşimiyle her zaman hakaretli bir atmosfere sahip.

Bembeyaz ve labirente benzeyen sokakları, Arap mimarisinden izler taşıyan konakları, süslü sarayları, zarif bahçe ve avluları gibi pek çok farklı yapı ve kendine has özellikleriyle Sevilla, küçük olmasına rağmen barındırdığı kültürel ve tarihi mirasıyla diğer kentlerden ayrılıyor. Sevilla, kendine has sosyal yaşamıyla da kültürünü harmanlayan kentin, renkli şenlikleri, heyecanlı festivalleri, büyüleyici Flamenko dansçıları, nefes kesen boğa güreşleri vadediyor.

Don Giovanni, Carmen, Fidelio, Don Juan ve Figaro gibi operalarına set olmasının yanı sıra, Cervantes Don Kişot’yu Seville Hapishanesi’nde yazmasıyla da biliniyor. 100’ün üzerinde operaya ruh veren, UNESCO tarafından ‘Müzik Kenti’ unvanına sahip Sevilla, tarih boyunca birçok sanatçıya ilham kaynağı olan bir şehir.

Özellikle nisan ve mayıs aylarında her daim güzel olan havayla birlikte hayat, portakal kokulu sokaklarda akıyor. Her köşesinden tarih, sanat ve kültürün çıktığı Sevilla, kendine özgü farklı havasıyla gelenleri büyülü havasıyla mest ediyor.

Şehrin simgesi olan Alcázar Sarayı ve birbirinden ihtişamlı sokaklarıyla burası, gezilecek çok sayıda yere sahip. 1248’de gotik bir kiliseye çevrilen Santa Maria Katedrali, Giralda, Santa Cruz Meydanı, 10.yy’da yapılan kraliyet sarayı ve askeri kale, 13. yy’dan kalma gözlem kulesi Torre del Oroa, Güzel Sanatlar Müzesi, Çağdaş Sanat Müzesi, Maria Luisa Parkı, El Alamillo Köprüsü ve Guadalquivir Nehri ve Boğa Güreşi Arenası bu yerlerden sadece bazıları.

Dümdüz coğrafyasıyla yürüyerek rahatlıkla gezilebilen şehir, gelenleri tarih, kültür, lezzet ve müziğin kalbine götürüyor. Enfes mimarisi, birbirinden leziz tapasları ve tatlı sherry şarabı, cesur Flamenko ezgileri ve dansı ile bu şehirde hareket bir an olsun durmuyor. Her yıl Paskalya’dan iki hafta sonra düzenlenen ‘Abril Fest’, şehri adeta bir panayıra çeviriyor.

İspanyolca eğitim alınacak belki de en renkli şehir diyebiliriz.

Partner Dil Okullarımızdan Bazıları

Clic
DonQuijote
Enforex

Moon EDU Logo

Dünya'nın kapılarını aralayın

world-map
Scroll to Top