Milano

Milano'da Yaşam

İtalya’nın nüfus açısından ikinci büyük kenti Milano, M.Ö. 600 yılında Kelt kökenli bir kabile tarafından kurulmuş. M.Ö. 222’de Roma İmparatorluğu’nun hâkimiyetine geçen kent, önemli bir yönetim merkezi haline getirilmiş ve Mediolanum adını almış. M.S. 286 yılında Diocletianus’un yönetimi Maximian’a devretmesinin ardından kentin tamamını çevreleyen savunma duvarları da dâhil olmak üzere çok sayıda görkemli yapı inşa edilmiş.

İtalyan Rönesansı’nın merkezinde yer alan kentlerden biri sayılan Milano, Modern Çağ’ın ilk dönemlerini Fransa, İsviçre, İspanya’nın ve Avusturya’nın güdümünde geçirmiş. 1848‘de gerçekleşen 5 Gün Ayaklanması esnasında Sardunya’nın yardıma gelmesi İtalyan Birliği’nin kuruluşunun ilk adımları olarak görülüyor.

Bu oluşumla birlikte Kuzey İtalya’daki gücü artan kent, dünya savaşlarının ardından meydana gelen göç dalgasından da yararlanarak tüm yaralarını sarmış ve günümüzde popüler hale gelmesini sağlayan tekstil, mimari, endüstri gibi alanlarda gelişim kaydetmiş.

1,3 milyonun üzerinde nüfusa sahip Milano nüfusunu büyük oranda Katolik bireylerin oluşturduğu kentte Doğu Avrupa, Afrika, Latin Amerika ve Çin kökenli toplulukların bulunması, kültürel yapıyı bir hayli zenginleştiriyor.

Milano Moda Haftası, Leonardo da Vinci’nin en meşhur çalışmalarından bazılarına ev sahipliği yapan müzeleri, parkları, dini mekanları, eğitim kuruluşları ve çok daha fazlasıyla Milano; yıl boyunca dünyanın dört bir yanından yaklaşık 8 milyon turist çekmektedir. Milano aynı zamanda birçok yabancı öğrenciye kollarını açmıştır ve İtalya’da dünyaca en çok tercih edilen yerlerden biridir. Moda ve futbolun İtalya'da ki kalbi olarak bilinen Milano'da İtalyanca eğitimi alırken kalan zamanlarında;

-Duomo di Milano
-Galleria Vittorio Emanuele II
-Sforzesco Şatosu (Sforza Castle)
-Santa Maria delle Grazie Kilisesi (Son Yemek Freski)
-La Scala Opera Evi (Teatro alla Scala)
-Navigli ve Brera Bölgeleri
-Altın Dörtgen (Quadrilatero d’Oro)
-Leonardo da Vinci Bilim ve Teknoloji Müzesi
-Giuseppe Meazza Stadyumu (San Siro)
-Como Gölü

gibi Dünyaca ünlü yerleri gezebilirsin .

Milano ile alakalı bir diğer artı bir durum ise İstanbul’dan Milano’ya direkt uçuşların bulunmasıdır.

Partner Dil Okullarımızdan Bazıları

Linguaviva
Scuola Leonardo Da Vinci

Moon EDU Logo

Dünya'nın kapılarını aralayın

world-map
Scroll to Top