İtalya’da Yaz Kampları 8-17 Yaş

'Ağaç yaşken eğilir' atalarımızdan kalan en bilindik sözlerden biridir.Bilimsel açıklamalarında gösterdiği üzere dil eğitimine ne kadar erken yaşta başlanırsa o kadar etkili olmaktadır.'Ben çocuğumu nasıl bu yaşta oralara göndereyim bir başına' diye düşünmeyen veli yoktur sanırım. Merak etmeyin ,öğrenci ister bireysel gitsin ister grup halinde gitsin ,her zaman orada kendisine göz kulak olacak eğitim görevlileri olacak.Öğrencinin buradan bireysel veya grup halinde gitmesi farketmezsizin orada grup halinde ve başlarında eğitim görevlileri olacak şekilde tüm program tasarlanmıştır.Diyelim ki yine de içiniz rahat etmedi ,yine merak etmenize gerek yok aile paketiyle siz de çocuğunuza eşlik edebilir ,çocuğunuz eğitim alırken siz de eğitim alabilir ya da tamamen turist odaklı gidebilirsiniz .


18 yaş altı genç öğrencilere İtalya yaz okullarında 2 ile 6 hafta arasında değişen sürelerde yarım gün İtalyanca eğitimi yarım gün gezi, sportif veya kültürel aktivitelerden oluşan programlar sunulmaktadır.


İtalya yaz okulları hem İtalyancalarını geliştirmek hem de İtalyancaya başlamak isteyen genç öğrenciler için tasarlanmıştır. İtalya yaz okulları için en popüler şehirler başta Roma, Floransa ve Milano’dur. İtalya yaz okullarına katılan öğrenciler sadece İtalyancalarını geliştirmekle kalmamakta çeşitli ve eğlenceli aktiviteler eşliğinde İtalya kültürünü de keşfetmektedirler.


İtalya yaz okullarında yabancı öğrenciler kendi yaş gruplarına ve İtalyanca bilgilerine göre farklı seviyelerdeki sınıflarda İtalyanca eğitimi almaktadırlar. İtalya yaz okullarında dersler genelde sabahtan öğlene kadar yarım gün (haftada 15 ders) sürmektedir. İtalya yaz okullarında öğleden sonraları ise tarihi, kültürel ve sportif aktivitelere ayrılmaktadır. Öğrenciler sabah aldıkları teorik İtalyanca bilgilerini öğleden sonraki aktivitelerde başta Avrupa olmak üzere farklı birçok ülkeden gelen öğrencilerle pratik yaparak pekiştirmektedirler. İtalya yaz okullarında öğrenciler kendi yaş gruplarındaki farklı kültürden öğrencilerle dostluklar kurmakta ve eğlenceli ve kaliteli bir İtalyanca dil eğitimi deneyimi yaşamaktadırlar.


Öğrenci yurdu veya aile konaklama seçeneklerinin bulunduğu İtalya yaz okullarında en çok tercih edilen konaklama şekli yurt konaklamasıdır. İtalya yaz okullarına katılan tüm öğrencilerin havaalanı karşılama ve uğurlaması hizmeti alması zorunludur. Ayrıca tüm öğrenciler seyahatleri süresince seyahat sigortası almak zorundadırlar.


İtalya İtalyanca öğrenmek kısa sürede ülkenin diline ve kültürüne adapte olmayı kolaylaştırmaktadır. İtalya yaz okullarında öğrenciler İtalyancayı İtalyan kültürü eşliğinde öğrenerek ülkenin tarihi ve kültürel mirasına da keşfetme şansını yakalamaktadır.


İtalya Türkiye’den uçuş mesafesinin 2,5 saat olması, İtalya’da hakim olan Akdeniz iklimin yaz tatilleri için elverişli olması İtalya yaz okullarına ilginin yoğun olmasının önemli sebepleri arasındadır.


İtalya'nın Schengen Bölgesi'nde olması nedeniyle bir diğer artı , yeşil pasaport sahibi öğrencilerin vize süreciyle vakit kaybetmeden okul programına dahil olabilmesidir.


Program ücretlerine neler dahil?

  • Haftalık 15 veya 20 saatlik dil eğitimi
  • Tüm kurs materyalleri
  • Havaalanı Transferleri
  • Sabah kahvaltısı,öğle yemeği ve akşam yemeği
  • Tamamen uluslararası öğrencilerden oluşan bir eğitim dönemi
  • Tüm gezi ve aktiviteleri (tam gün diğer şehir turları,yarım gün eğlence yerleri,müzeler,tarihi yerlerin gezisi vs)
  • Tam pansiyon konaklama

Konaklamalar aile yanı ve yurt olmak üzere 2 seçenektir.16 yaşından küçük öğrenciler yurtta kalmakla birlikte ,16 yaş ve büyük öğrencilerin ise aile yanında kalma seçenekleri de vardır.Eğer öğrenci aile yanında kalıyorsa sabah kahvaltısı ve akşam yemeği aile tarafından verilmekte ve öğle yemeğini okulda yiyebilmektedir.


Öğrencinin tüm vize işlemleri ve bilgilendirmeler danışmanlarımız tarafından özenle yapılmaktadır.


İtalya'da Hangi Şehirlerde Yaz Kampına Gidilebilir ?


Floransa

Lignano

Milano

RomaPartner Okullarımızdan Bazıları


Alphabet Camps


Linguaviva


Sprachcaffe

Moon EDU Logo

Dünya'nın kapılarını aralayın

world-map
Scroll to Top