İspanya’da Yaz Kampları 8-17 Yaş

'Ağaç yaşken eğilir' atalarımızdan kalan en bilindik sözlerden biridir.Bilimsel açıklamalarında gösterdiği üzere dil eğitimine ne kadar erken yaşta başlanırsa o kadar etkili olmaktadır.'Ben çocuğumu nasıl bu yaşta oralara göndereyim bir başına' diye düşünmeyen veli yoktur sanırım. Merak etmeyin ,öğrenci ister bireysel gitsin ister grup halinde gitsin ,her zaman orada kendisine göz kulak olacak eğitim görevlileri olacak.Öğrencinin buradan bireysel veya grup halinde gitmesi farketmezsizin orada grup halinde ve başlarında eğitim görevlileri olacak şekilde tüm program tasarlanmıştır.Diyelim ki yine de içiniz rahat etmedi ,yine merak etmenize gerek yok aile paketiyle siz de çocuğunuza eşlik edebilir ,çocuğunuz eğitim alırken siz de eğitim alabilir ya da tamamen turist odaklı gidebilirsiniz .


Her yıl yaz sezonunda binlerce yabancı öğrenciye ev sahipliği yapan İspanya yaz okulları İspanyolca öğrenmeye başlayan veya okulda ikinci ders olarak İspanyolca alana öğrencilere İspanya’nın dört bir tarafında İspanyolcalarını geliştirme ve İspanya kültürünü tanıma özelliği sunmaktadır.


Avrupa’nın mimarisi, iklimi, sanatsal ve kültürel aktivite yoğunluğuyla en etkileyici ülkelerinden biri olan İspanya’da, yaz okulu öğrencileri gündüzleri Avrupa’nın dört bir tarafından gelen öğrencilerle her gün farklı aktivitelere katılma olanağı bulmaktadırlar. İspanya’nın hemen her şehri özellikle yaz aylarında binlerce yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret edilmektedir.


İspanya yaz okullarında dersler genelde sabahtan öğleye kadar sürmektedir. Öğleden sonraki zaman dilimi tarihi, kültürel, sportif aktivitelere ayrılmaktadır. Öğrenciler sabah aldıkları teorik İspanyolca dersleri dünyanın dört bir tarafından gelen öğrencilerle pratik yaparak geliştirmektedirler. İspanyolcayı anavatanında öğrenmek kısa sürede ülkenin diline ve kültürüne adapte olmayı kolaylaştırmaktadır. İspanya yaz okullarında öğrenciler İspanyolcayı İspanyol kültürü eşliğinde öğrenerek ülkenin tarihi ve kültürel mirasına da keşfetme şansını yakalamaktadır.


Bunun yanı sıra İngilizce kadar diğer diller de önemli .Nedeni ise artık iş dünyasında tek bir yabancı dil bilmek kesinlikle yetmiyor bu nedenle öğrenci İngilizce eğitimi yerine Dünya'nın en çok konuşulan 3.dil olma özelliğini taşıyan İspanyolca eğitimini de tercih edebilir.


İspanya'nın Schengen Bölgesi'nde olması nedeniyle bir diğer artı , yeşil pasaport sahibi öğrencilerin vize başvurusuyla vakit kaybetmeden okul programına dahil olabilmesidir.

Program ücretlerine neler dahil?

  • Haftalık 15 veya 20 saatlik dil eğitimi
  • Tüm kurs materyalleri
  • Havaalanı Transferleri
  • Sabah kahvaltısı,öğle yemeği ve akşam yemeği
  • Tamamen uluslararası öğrencilerden oluşan bir eğitim dönemi
  • Tüm gezi ve aktiviteleri (tam gün diğer şehir turları,yarım gün eğlence yerleri,müzeler,tarihi yerlerin gezisi vs)
  • Tam pansiyon konaklama

Konaklamalar aile yanı ve yurt olmak üzere 2 seçenektir.16 yaşından küçük öğrenciler yurtta kalmakla birlikte ,16 yaş ve büyük öğrencilerin ise aile yanında kalma seçenekleri de vardır.Eğer öğrenci aile yanında kalıyorsa sabah kahvaltısı ve akşam yemeği aile tarafından verilmekte ve öğle yemeğini okulda yiyebilmektedir.


Öğrencinin tüm vize işlemleri ve bilgilendirmeler danışmanlarımız tarafından özenle yapılmaktadır.


İtalya'da Hangi Şehirlerde Yaz Kampına Gidilebilir ?


Barcelona

Madrid

Malaga

Marbella

ValenciaPartner Okullarımızdan Bazıları


Enforex


King's International


Sprachcaffe


ISC International

Moon EDU Logo

Dünya'nın kapılarını aralayın

world-map
Scroll to Top