Floransa

Floransa'da Yaşam

Stendhal Sendromu’nun başkenti 🙂

İtalya'nın Toskana bölgesinin başkenti olan Floransa, Rönesansın doğum yeridir. Şehir, kültürel, sanatsal ve mimari bir mücevher olarak kabul edilir. Ortaçağ’ın en önemli ticaret ve finans merkezi olan şehir 1982’de Unesco’nun Dünya Mirasları Listesi’nde de yerini almıştır.1300-1500 seneleri civarında Avrupa'nın siyasi, ekonomik ve kültürel olarak en önemli şehri olan Floransa'da pek çok ünlü sanatçı da yaşamıştır. Leonardo Da Vinci, Michelangelo, Dante Alighieri, Machiavelli bunlardan sadece bazılarıdır.

Floransa'nın nüfusu diğer İtalyan kentleri gibi yaşlı bir nüfustur. 14 yaşın altındaki çocuklar nüfusun sadece % 11'ini oluşturmaktayken 65 yaş üzerindeki emekliler nüfusun % 28'ini oluştururlar. Dünyaca ünlü modacı Gucci'nin merkezi Floransa'da bulunur. Kentin ATAF adıyla bilinen oldukça etkin bir belediye otobüsü sistemi vardır. Floransa'nın Amerigo Vespucci Havaalanı kent merkezine çok yakın olup Lufthansa ve Air France gibi uluslararası uçak firmaları bu havaalanına çok sık seferler yapmaktadırlar.

Meşhur Piazza della Signoria (Signoria Meydanı),Piazza della Signoria'nın yakınındaki Uffizi Galerisi ve Santa Maria del Fiore Kilisesi dışında Pitti Sarayı, Boboli bahçeleri, Santa Maria Novella ve San Lorenzo kiliseleri, Bargello heykel müzesi, Accademia dell' Arte del Disegno müzesi, ,İtalyanca eğitimini alırken kültür ziyafeti yaşamanı sağlayacak.

Partner Dil Okullarımızdan Bazıları

Sprachcaffe
Scuola Leonardo Da Vinci
Linguaviva

Moon EDU Logo

Dünya'nın kapılarını aralayın

world-map
Scroll to Top