Barcelona

Barcelona'da Yaşam

Katalonya bölgesinin en büyük kenti ve İspanya'nın en büyük 2. şehri olan Barselona aynı zamanda bölgenin başkentidir. Yaklaşık bir buçuk milyon yerleşik nüfusu ve her mevsim dünyanın dört bir yanından gelen turistler ve dil eğitimi,üniversite eğitimi için gelen öğrenciler ile kozmopolit bir şehirdir.

İspanya’nın kuzeydoğu kıyısında yer alan bu şehir en az 2000 yıllık bir tarihe sahiptir. O dönemde bir Roma yerleşkesi olan Barselona zaman içerisinde oldukça gelişmiştir. 20. yüzyıldaki atılımlarından biri 1992 yılında Olimpiyat Oyunları’na ev sahipliği yapması ve adını daha da fazla duyurmasıdır. Antik çağ özelliklerinin yanı sıra modernizmi de bünyesinde barındıran bu Katalan kenti, açık pazarları, restoranları, kafeleri, müzeleri, kiliseleri ve gezilip görülebilecek daha birçok yeri ile bilinir. Gotik ve modern izlerin de aynı anda görülebileceği bu şehir Avrupa’daki en popüler destinasyonlardan biridir.

İspanya İspanyolca öğrenmek için en güzel tercihlerden biri diyebiliriz. Mesela UNESCO tarafında kabul edilen 23 Nisan Uluslararası Kitap Günü Barcelona'da aşka ve okumaya adanmıştır .İnsanlar yakınlarına ve sevgililerine gül ve kitap hediye ederler . Avrupa'nın en büyük ve Dünya'nın 3. en büyük stadyumu olan Camp Nou stadı 100.000 kişilik kapasitesi ile Dünya'nın en iyi takımlarından biri olan FC Barcelona'ya ev sahipliği yapıyor.1992 Olimpiyatlarına kadar sahilleri endüstri alan olarak kullanılırken şuan da National Geographic ve Discovery Channel Barselona kumsallarını dünyanın en iyi on kumsalı arasında listeliyor.

Bitmeyen Kilise'den ,Barcelona Müzesi'ne ,Ünlü Las Ramblas Caddesi'nden , Ünlü Gaudi’nin başyapıtlarına kadar inanılmaz mimarisi ve şehirleşme tarzı ile eğitim süresince kesintisiz bir kültür,sanat,futbol,müzik ziyafeti yaşayacaksın.Pablo Picasso, Joan Miro, Salvador Dali, Enrique Tabara gibi dünyanın en ünlü ressamlarından bir çoğu bu şehirde yaşadı ve halen yaşıyor.

İngiliz Kraliyet Mimarlar Enstitüsü tarafından Kraliyet Altın Madalyası verilen dünyadaki ilk ve tek kent olan Barcelona'da aynı zamanda iş kurmak ve ticaret yapmak için dünyanın en kolay ve rahat dördüncü kenti durumundadır. Yani eğitimini tamamladıktan sonra yaşamak istersen tercihlerin olacaktır.Tekrar belirtmek gerekirse İspanyolca bilindiği üzere Dünya'nın en yaygın 3. dilidir.

Partner Dil Okullarımızdan Bazıları

DonQuijote
Enforex
Sprachcaffe

Moon EDU Logo

Dünya'nın kapılarını aralayın

world-map
Scroll to Top