İrlanda’da Work and Study Programı

Eğitim alırken çalışmak, sanıyoruz her Türk öğrencisinin aklından geçen ilk durumlardan biridir. İrlanda'da eğitim alırken en azından orada geçirilen süre için part-time çalışma izniyle masraflarınızı karşılayabilirsiniz .


Programa katılmanın aşamaları şu şekildedir ;


1-MoonEDU olarak anlamış olduğumuz okullardan size en uygun olan seçilir ve minimum 25 haftalık bir dil eğitimi programına kayıt yapılır.


2-Eğitim alınacak dil okulu  MEI (Marketing English in Ireland) üyesi olmak zorundadır.


3-Program kaydı yapıldıktan ve dil okulundan kayıt belgeleri gelmesiyle okula tüm ödeme yapılır . Tüm ödeme yapılmadığı takdirde vizeniz %99 ret olacaktır.


4-Vize için gerekli olan en önemli 3 belge ve diğer belgeler ile birlikte vize başvurusu gerçekleştirilir. 


-MEI Okul Belgeleri  

-Okul fiyatı ödendi makbuzu (okuldan)

-Swift para transferi makbuzu (bankadan)


5-İlk aşamada vizeniz yalnızca 3 aylık verilecektir. Bununla birlikte İrlanda’ya vardığınızda GNIB kart başvurusu (300€) yaparak kalan 5 ayınızı bu kartla orada geçirebilirsiniz. Okula yapacağınız 25 haftalık kayıt sonrasında öğrencilere 8 haftalık tatil imkanı verilmektedir. Bu 8 hafta boyunca herhangi bir okul kaydınız bulunmadan ister tatil yapabilir ister tam zamanlı çalışabilirsiniz. Öğrenciler eğitim aldıkları 25 haftalık süreçte yarı zamanlı çalıştıkları işlerde kalan 8 hafta boyunca tam zamanlı çalışarak ek gelir elde etmektedir.


6-İrlanda’da saatlik asgari ücret 10.25€’dur.Yarı zamanlı çalışarak aylık ortalama 800-12000 Euro arası gelir elde edebilmektedir. Tam zamanlı çalışarak ise ücret saatlik ücretle doğru orantılı olarak artmaktadır.


7-İrlanda; okul, yaşam maliyetleri ve çalışma izni hakkı göz önünde bulundurulduğunda öğrenciler arasında en çok tercih edilen ülkeler arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Yaşam kalitesi ve doğasıyla da öğrencilerin kalbinde eşsiz bir yer tutan İrlanda serüveni hem kariyer hem de dil eğitimi açısından size büyük fayda sağlayacaktır.

Moon EDU Logo

Dünya'nın kapılarını aralayın

world-map
Scroll to Top