İrlanda’da Hazırlık Eğitimi

Türkiye'de artık üniversitelerde çoğu bölüm dersleri %30 veya %100 ingilizce olarak verilmektedir.İngilizce'nin eskisi kadar bir artı olmasından çıkıp artık başka dillerin bilinmesi önem kazandığından ,üniversitede ki eğitim dilinin ingilizce olması çok büyük yarar sağlayacaktır. Eğitim dilimizin ingilizce olmasını isteyerek üniversite tercihlerimizi yapıyoruz,kazanıyoruz ve kaydımızı yapıyoruz .Hayırlı olsun!


İşte o zaman önümüze 1 yıl sürecek olan İngilizce Hazırlık eğitimi çıkıyor.


Dikkat edilmesi gereken en temel konu ; yurtdışında sadece ingilizce üzerine 6 veya 9 aylık hazırlık eğitimi almak ile yurtdışında üniversitelerin Foundation eğitimini almak tamamen farklı alanlardır. Birinde tamamen ingilizce eğitimi alırken diğerinde üniversitede okuyacağınız bölüme göre temel dersleri de içeren bir eğitim alırsınız .


İrlanda'da sadece ingilizce üzerine alacağınız 6 veya 9 aylık hazırlık eğitimini tamamen bir dil okulun akademik program içeriğinde sunulan eğitimden alabilirsiniz.Hazırlık eğitiminizi Dublin,Limerick veya Cork şehirlerinde alabilirsiniz.

İrlanda'da hazırlık eğitimine dahil olmanın bir diğer ve en önemli artılarından bir tanesi de haftada 20 saat çalışma izninin yasal olarak verilmesi olacaktır.Yani hem eğitim alıp hem eğitim masraflarınızı çıkarıp hem de hazırlık sorunu kolaylıkla çözebilirsin .


Yurtdışında hazırlık eğitimi almak neden önemli ?

  • Türkiye'de hazırlık düzeyinde görülen eğitim maalesef yeterli olmamaktadır.Yurtdışında alacağınız sağlam temelli bir ingilizce eğitim ile üniversiteye başlarken ileride en büyük sorunlardan biri olacak olan İngilizceyi sağlam bir şekilde öğrenerek eğitiminize başlayabilirsiniz.

  • Özel üniversitede okuyarsanız ,Türkiye'de olan 1 senelik eğitim ve yaşam giderlerinize yakın bir maliyet tablosuyla daha sağlıklı bir eğitim alabilirsiniz.

  • Erken yaşta yurtdışında geçirilecek 6 veya 9 aylık bir süre ile kendi ayaklarınız üzerinde durmak,farklı kültürlerle adapte olmak,farklı bakış açılarıyla donanmak ve güçlü bir karakteristik yapıya sahip olmak gibi birçok deneyimi elde edebilirsiniz .


Daha detaylı bilgi için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ve en doğru planı oluşturabilirsiniz.

Moon EDU Logo

Dünya'nın kapılarını aralayın

world-map
Scroll to Top