Cambridge

Cambridge'de Yaşam

Cambridge, İngiltere'nin kolejleri ve üniversitesiyle ünlü ve ismini şehrin içinden geçen CAM nehrinden almış bir kültür şehridir. % 20'nin üzerinde olan öğrenci nüfusu şehrin hareketliliğinin en büyük nedeni. Tüm bu hareketliliğin yanında oldukça nezih ve yaşam standartlarının üst seviyede olduğu Cambridge müthiş bir mozaiği de içinde barındırıyor. Öyle ki şehirde dünyanın her ülkesinden insan bulmak mümkün.Bunda Cambridge halkının da yabancılara karşı sıcak oluşunun, yabancıların şehrin can damarları olduğunun farkında oluşunun etkisi büyüktür.

Cam Nehri'nin çevrelediği Cambridge Londra'ya 1 saat uzaklıkta olmanın getirdiği avantajla da ön plana çıkmaktadır. Bir öğrenci şehri olarak anılması da Cambridge'nin her yıl daha fazla öğrenci tarafından İngilizce eğitimi için tercih edilmesini sağlamaktadır.

Şehrin içinden geçen Cam nehrinde kano turu yapabilir , sokak sanatçılarının müziklerini kulaklarınızda hissederken koca bir tarihi film sahnesinde gibi izlebilirsiniz.Ortaçağ yapılarıyla dolu Ely'i ziyaret edebilir,Cambridge Üniversitesi'nin eşsiz Botanik Bahçesi'ni gezebilir,üstü açık çift katlı otobüslerle şehir turu yapabilirsiniz.
Cambridge teknoloji müzesini gezip dünya teknoloji tarihinin ilginç gelişimini yakından görebilirsiniz.Avrupa'nın en seçkin sahnelerinden olan Cambridge Sanat Tiyatrosu'nda güzel bir oyun izleyebilirsiniz.Shakspeare Festivali gibi onlarca açık hava festivaline katılabilirsiniz.
Kilise Kulesi'ne çıkıp Cambridge'i kuşbakışı seyredebilirsiniz.
Birçok park ve yeşil alanda gönlünüzce güneşlenebilirsiniz.

Yani kısaca tarihi,sanatı,eğitimi,kültürü ve daha fazlasını yaşamak istiyorsanız ,eğitim alacağınız okula bisiklet kiralayıp gitmek ders bitiminde şehri dolaşmak istiyorsanız,şehrin gürültüsünden uzak olup hareketliliğinden kopmak,Londra'ya yakın olmak , yeşil alanlarla dolu nezih bir öğrenci şehrinde eğitim almak istiyorsanız Cambridge tam size göre olacaktır.

Partner Dil Okullarımızdan Bazıları

Moon EDU Logo

Dünya'nın kapılarını aralayın

world-map
Scroll to Top