Bournemouth

Bournemouth'da Yaşam

İngiltere'nin güney sahilinde kozmopolit ve şirin bir tatil beldesi olan Bournemouth, Londra şehir merkezine 2 saat uzaklıkta olması nedeniyle de her yıl daha çok öğrenci tarafından tercih edilen bir merkez haline gelmiştir. Hareketli sosyal hayatının yanı sıra öğrencilere deniz ve güneşin tadını çıkarma imkanı da sunan Bournemouth, İngiltere'nin en fazla güneş alan ve en ılıman iklimine sahip bölgelerinden biridir.

Hiçbir ulaşım sorunu bulunmayan Bournemouth; bir çok halka açık park, alışveriş merkezi, restoran, kafe ve gece kulübü ile hem eğlenceli bir eğitim süreci geçirmek hem de büyük şehirlerin gürültüsü ve yoruculuğundan uzaklaşıp huzurlu bir tatil yapmak isteyenler için ideal bir alternatiftir.

Bournemouth’da yaklaşık 18 dil okulu bulunmaktadır ve bu dil okulları da her yıl binlerce öğrenci tarafından tercih edilir. 7 mil uzunluğunda harika bir kumsalı vardır. Şehrin yüzde 40ı yeşillik alandır. Birçok butik ve uluslararası otel vardır.Her yıl 20bin öğrenci Bournemouth Üniversitesi'ne gelir. Hemen hemen 80 ülkeden öğrenci bu şehirde yaşamaktadır.

Yani günde ortalama 2000 adet tüketilen doğal meyvelerden yapılmış dondurmalardan yemek istiyorsanız , UNESCO tarafından koruma altına alınmış dinazorların eski evi kabul edilen Jurastik Kıyısı'nda tarihi hissetmek istiyorsanız ,muhteşem doğasında ve havasında meşhur iskelelerinde kitap okumak ,balık tutmak veya dinlenmek istiyorsanız Bournemouth sizi bekliyor . Sonuçta Hobbit’in ve Yüzüklerin Efendisi’nin yazarı J.R.R Tolkien, zamanında Bournemouth’u çok ziyaret edermiş ve sonunda oraya taşınmış. Her zaman Hotel Miramar’da konaklar ve şimdiki numarası olan 205 numaralı odada kalırmış ?

Partner Dil Okullarımızdan Bazıları

Moon EDU Logo

Dünya'nın kapılarını aralayın

world-map
Scroll to Top