BAE Dubai

Ortadoğu’da yer alan Birleşik Arap Emirlikleri, Arap Yarımadası’nın güneydoğusunda bulunur. Suudi Arabistan, Katar ve Umman ile çevrili olan Birleşik Arap Emirlikleri’nin en tanınan emirlikleri, Abu Dabi ve Dubai’dir. Başkenti Abu Dabi’dir. Petrol rezervleri bakımından oldukça zengindir ve bunun yanında Ortadoğu’da gelişen ekonomiye sahiptir.


Dubai’de birçok milletten insan bulunmaktadır. Oldukça kozmopolit olan bu şehir, günden güne gelişerek ticaretin, alışverişin ve turizmin merkezi konumuna gelmiştir. Birçok uluslararası öğrenci İngilizce öğrenmek için Dubai’deki okulları tercih etmektedir. Bunun nedenleri arasında Dubai’nin hemen hemen her kültürden ve milletten insana ev sahipliği yapan kozmopolit bir kent olması, İngilizcenin hemen herkes tarafından konuşulması ve Dubai vizesinin kolay alınan vize türü olması kesinlikle baş sıralardadır. 


Dubai bir arap ülkesi olarak birçok kişinin aklında kapalı bir ülke imajı yaratabilir. Fakat Dubai sahip olduğu vizyon gereği başta giyim tarzlarına vermiş olduğu özgürlük ve hayatın birçok noktasında sağlamış olduğu yaşam kolaylığı sonucu başta birçok ingiliz, amerikan ve avrupalı milletlerle beraber dünyanın her yerinden milletin bir arada özgürce yaşayabileceği bir ortam oluşturmuştur. Dubai’de dilediğiniz gibi giyinebilir ve gece kulüplerinde ve birçok restoranda alkol tüketimi serbesttir. Hatta haftanın en az 1 günü kadınlar için Ladies night mevcuttur ve bu günlerde kadınlar için sınırsız ve ücretsiz alkol tüketim hakkı mevcuttur. Hatta yemeklerde % 60 lara varan indirimler de mevcuttur. Erkekler de katılabilir fakat onlar için ücretsiz mekan oranı çok azdır. Ayrıca kadınlara metroda özel bir bölüm her zaman vardır, tercihe göre karışık alanda ya da sadece kadınlara özel olan alanı kullanabilirsiniz.


Suç oranı %0 olan Dubai’de evinizin aracınızın kapısını kilitlemeden çıkabilirsiniz ve döndüğünüzde eşyalarınızın hiç dokunulmadan yerinde durduğunu görebilirsiniz. Dilediğiniz saatte dışarı çıkabilirsiniz hiç kimse sizi rahatsız etmeyecektir. Güvenlik konusunda dünyada sürekli olarak ilk 3’e giren bir ülkedir ve çok temiz bir ülke olan Dubai’de sokakta veya herhangi bir yerde çöp görmek imkansızdır. İstisnasız olarak her yer çok temizdir. Denizleri de inanılmaz derecede temiz ve güzeldir.


Sürekli olarak festival, fuar ve konserlerle şehir çok canlı durumdadır. Dünyaca ünlü sanatçıların konserlerini ya da sergilerini görebilirsiniz.

Yeme içme vb yaşamsal giderler için öğrenciye ortama 350-400 USD yeterli olacaktır.


Hava sıcaklığı haziran temmuz ağustos aylarında biraz yüksektir fakat her yerde klima olması duraklar metro istasyonları taksiler kısacası her yerde klima olması bu 3 aylık sıcak dönemi rahat atlatmanızı sağlamaktadır. Yaz aylarında iş bulma oranı da düşüktür. Özellikle eylül ayından itibaren öğrencilerin çalışabileceği part-time işler çok fazladır.Dil Okulları


-ES DUBAI


Dubai’de dil eğitimi veren okullar arasında öne çıkanlardan birisi de ES Dubai. ES Dubai ile eğitim alabileceğiniz dil programları Malta’dan çok farklı değil. Genel İngilizce, iş İngilizcesi, IELTS sınav hazırlığı başta olmak üzere, özel dersler ve konuşmaya yönelik ders programlamak mümkündür.ES Dubai dil okulu Dubai’nin en merkezi noktalarından biri olan Jumairah Lakes Towers bölgesinde bulunmaktadır. Bu bölge ağırlıklı olarak Amerikan, İngiliz ve diğer avrupalı milletlerin ikamet ettiği ve birçok iş merkezinin bulunduğu gelişmiş bir bölgedir. Okul öğrencilerin, Dubai marinaya yürüyerek 15 dakika, Jumeirah beach residence sahiline yürüyerek 20 dakikada rahatlıkla ulaşabilecekleri mesafededir.


Okulun bazı özelliklerinden bahsetmek gerekirse;


-Amerikan ve İngiliz hocalar


-Akıllı tahtalar


-Dubai'deki tek uluslararası dil okulu


-En iyi öğrenme materyalleri ve kütüphane olanağı


-40 farklı milletten öğrenci


-Başlangıçtan en üst seviyeye kadar tüm seviyeler mevcut


-Öğrencilerin eğitim süreçleri hakkında detaylı rapor


-Herhangi bir pazar günü başlayabilirler. Dönem beklemek zorunda değiller. 

Dubai'de Work and Study Programı
Moon EDU Logo

Dünya'nın kapılarını aralayın

world-map
Scroll to Top