San Diego

San Diego'da Yaşam

San Diego ABD’nin güney-batısında bulunan Kaliforniya Eyaleti’nin ikinci, ABD’nin ise 9. En büyük şehridir. Meksika ile sınırı olan bir sahil kentidir. Nüfusu ise 1.300.000’dir. ABD’nin Florida’dan sonra ki en popüler tatil şehri olan San Diego aynı zamanda denizcilik alanında da çok gelişmiştir. ABD’nin ana deniz filosu bu şehirde yer almaktadır.

Şehir tatil otelleri, kumsalları, dünyaca ünlü tema parkları ve hayvanat bahçeleriyle dünyada büyük ün yapmıştır. Özellikle San Diego’ya en yakın şehir olan Meksika’nın Tijuana şehriyle arasında önemli bir turizm faaliyeti bulunmakla birlikte, ABD’nin doğu yakasında yaşayan birçok vatandaş tarafından kumsal tatili için tercih edilir.Rahat ve çekici ortamıyla, San Diego bölgesi bir çok insanın hayallerini süsler. San Diego, Amerika’nın yedinci, California eyaletinin de ikinci en büyük şehri olmasına rağmen diğer büyük Amerikan şehirlerinin aksine karmaşadan uzak ve genel olarak sakin bir yaşam ortamı sunar.

San Diego gezip görülecek yerler bakımından da zengindir. Subtropikal iklimi ve konumu nedeniyle ülke içinden ve Meksika’dan daha çok turist çeken San Diego, yıllardır yaz tatilcilerinin popüler şehirlerinden biri olmuştur.
Şehrin sloganı ise “Amerika’nın en güzel şehri” olarak bilinmektedir.

Limanından, petrol, pamuk, konserve, balık, meyve dışsatımı yapılır. Dünyaca ünlü San Diego Hayvanat Bahçesi’ni, yılda 1.5 milyon turist ziyaret eder. Kentte 3 üniversite, Botanik Bahçesi, 1926’da kurulan Güzel Sanatlar Galerisi, Timken Sanat Galerisi bulunur. 1769’da, Kaliforniya’daki en eski İspanyol yerleşimi olarak kurulan San Diego’nun “eski kenti”, İspanyol atmosferini günümüzde de korur. Buradaki tarihsel yapıların en önemlilerinden biri Casa de Lopez’dir (1834).

Partner Dil Okullarımızdan Bazıları

  • EC
  • Kaplan International College
  • Oxford International
  • Stafford House
  • LSI
Moon EDU Logo

Dünya'nın kapılarını aralayın

world-map
Scroll to Top