Boston

Boston'da Yaşam

Kültür söz konusu olduğunda Boston Amerika'nın eşsiz bir yeridir. Yaygın olarak bilinir ki Boston kendi İngilizcesini – Boston İngilizcesini kullanır. Bu Avrupalı göçmenler – özellikle İrlandalılar- için böyle popüler bir yer olmasının sonucudur. Boston ayrıca kendi yemek pişirme tarzını sunar, çoğunlukla yakın mesafede bulunan malzemeleri kullanarak dünyaca ünlü yemekler sunar-New England Midye çorbası gibi.

Her şeyden önce, Boston bilindiği gibi dünya çapında 100'den fazla üniversite ve koleje sahiptir. Bu nedenle, Boston "Amerika'nın Atinası" Olarak takma ad kazanmıştır. Tabii ki, Boston üniversitelerden çok daha fazlasına sahiptir. Kent zengin bir tarih ve birçok güzel mekanla doludur.

Boston'ın en iyi mekanları ve aktivitelerinden bazıları şunlardır:

Fenway Park - Amerika'nın tek gerçek geçmiş zaman oyunu Beyzboldur. Fanway Park muhtemelen ülkenin en ünlü stadyumudur ve Boston taraftarı başka hiçbir yerin taraftarına benzemez. Bu ünlü stadyumda Red Sox oyunu için harcanan zamana ve giriş ücretine değer. Beyzbol oyununa aşina değilseniz bile, 40.000 coşkulu beyzbol hayranının atmosferi sizi spora aşık eder!
Copley Square - Bu meydanda, Boston Halk kütüpanesinden şehrin en heyecan verici alışveriş yerlerine sahip Newbury Caddesine kadar Boston ziyaretçilerinin aradığı herşey vardır. Şehrin bir ziyaretçisi olarak, tüm şehri ihtiyatlı binalarının en tepesinden izlemek isteyebilirsiniz!
Boston, Massachusetts Topluluğu’ nun en büyük şehri (nüfusa göre) ve başkentidir. En kalabalık şehir olan Boston sadece 89.6 mil kareyi kapsayan şaşırtıcı derecede kompakt bir şehirdir. Boston bu nedenle, ülkenin dördüncü en yoğun nüfuslu şehridir.

Boston şehrinin Orta Avrupa’ ya benzer bir havası vardır. İlkbahar zamanı ılık ve bazen yağışlı, yazlar sıcak ve nemli, kışlar sert ve soğukla birlikte kar yağışı da getirirken sonbahar genellikle soğuk hava dalgasını getirir. Boston’da sıcaklıklar kışın ölü olduğu zamanlarda -6 ya kadar düşer ve yaz ortasında 28 dereceye kadar çıkar.

Boston halkı kelimenin tam anlamıyla sporseverler olarak bilinir. Amerika’da başka bir şehirle eşleştirilemeyecek kadar, bağlı oldukları takımı ile fazlasıyla gururlandıkları profesyonel ve kolej takımları vardır. İnsanlar Boston Red Sox beyzbol oyununu, New England Patriots futbol oyununu, Boston Celtics basketbol oyununu, Boston Bruins hokey ve hatta New England Revolution futbol oyununu görmek için Amerika genelinden bu şehre gelirler.

Eğer Boston'da alışveriş günü yapmak istiyorsanız, en popüler alan Black Bay bölgesidir. Orada ihtiyacınız olan herşeyi bulabilirsiniz. Diğer popüler alışveriş alanları kent merkezinde ve tiyatrolar bölgesindedir.

Partner Dil Okullarımızdan Bazıları

  • EC
  • Kaplan International College
  • Kings Education
  • LAL
  • LSI
  • Oxford International
  • Stafford House
Moon EDU Logo

Dünya'nın kapılarını aralayın

world-map
Scroll to Top