Paris

Paris'te Yaşam

Fransa’nın başkenti olan Paris, Kuzey Fransa’daki Seine nehri üzerinde yer alıyor. Moda ve lüksün dünya başkenti olarak da bilinen Paris, baştan sonra uzayan tarihi yapılarla dolu süslü bir kent. Aynı zamanda dünyanın en ünlü müzesi olan Louvre Müzesi’ne de ev sahipliği yapıyor.

Dünyada eşi benzeri bulunmayan Louvre Müzesi ve dünyanın en meşhur ikonlarından biri olan Eyfel Kulesi, Paris’i dünyanın en çok ziyaret edilen şehri haline getirdi.

Paris bir çok açıdan New York, Londra ya da başka bir Avrupa şehrinden daha çok iş havasında ve hızlandırılmış bir atmosfere sahiptir ve Orly ve Charles de Gaulle adlarında iki uluslararası havalimanına sahiptir.

Paris başlı başına haz ve zevk dolu bir şehir. İşte bu nedenle gidildiğinde görülecek her ufak detayın tadı çıkarılmalı. Bir kafe ya da bistroda oturup kahve ve kruvasanın tadını çıkarın, vitrinleri gezin, marketten bir baget ekmek alın ve akşam yemeği öncesi aperatif olarak atıştırın; akşam yemeğinin de büyük bir zevkle tadına varın.

Hayat, Paris'te dil eğitimi alırkenki anlarınızdan daha güzel olamaz. Bu şehir, engin tarihi, dudak ısırtan mimarisi, geniş kültürü ve tabii ki yemekleriyle sana arayabileceğin tüm şehir fırsatlarını sunuyor olacak. Paris'te dil eğitimini yalnızca bir kaç hafta ile sınırlamak istiyor olsan da, çok daha uzun, akademik yıl programlarına yöneliyor olsan da mutlaka sana uygun bir program bulunacaktır.

Gezilecek başlıca yerleri ise

Louvre Müzesi
Eyfel Kulesi
Notre Dame Katedrali
Orsay Müzesi
Versay Sarayı
Sacre Coeur Bazilikası
Montmartre
Şanzelize
Arc de Triomphe
Opera Garnier
Lüksemburg Bahçesi
Disneyland


Partner Dil Okullarımızdan Bazıları

LSI
Oise
Sprachcaffe

Moon EDU Logo

Dünya'nın kapılarını aralayın

world-map
Scroll to Top