Münih

Münih'de Yaşam

Münih, Avrupa’nın en zengin ve pahalı şehirlerinden biridir. 1158 yılında Aslan Henry, Saksonya ve Bavyera Dükü tarafından kuruldu. 1806’dan beri Münih, Bavyera’nın başkenti olmuştur. Örneğin, BMW gibi en önemli bankalar, medya şirketleri ve büyük işletmelerin merkezi bu kenttedir. Bavyera’nın ana kenti, çok sayıdaki dünyaca ünlü müzeler, unutulmaz bir kültürel çevre, hareketli bir gece hayatı ve Oktoberfest gibi dünyaca ünlü olaylara ev sahipliği yapıyor.

Sanatın mimariye dökülmüş biçimini görebileceğin, milyonlarca kişinin yaşadığı köy görünümlü kozmopolit olan şehirde Helenistik döneme ait sütun yazıtları, binalardaki Fransız sıvası ve İtalyan Barok tarzı cepheler, Münih’in karakteristik tarihi yüzünü yansıtan “Güneyli yeteneği” eserlerindendir. Bu metropol günümüz modern hayatının cazibesinin yanında Münih’in tarihi yüzünün zevkini de yansıtır.

Halkın geleneksel olarak her yıl hasat mevsimini kutlamak için düzenlediği bol yemek ve biranın tüketildiği Oktoberfest, günümüzde dünyaca üne kavuşmuştur ve turistik açıdan Bavyera için önemlidir. Geleneksel Bavyera bölgesine özgü ‘Gemütlichkeit’ birasını festival zamanı dışında, tüm yıl boyunca ünlü bira bahçelerinde ve publarda bulabilirsin.

Büyük bir şehrin statüsüne rağmen, Münih’te birçok yeşil alan, bahçe ve park bulunmaktadır. Örneğin, dünyaca ünlü İngiliz Bahçesi şehrin merkezinden kuzey banliyölerine uzanıyor. Bu, hem turistler hem de Münih sakinleri tarafından sevilen kentin en popüler cazibe merkezlerinden biridir. Parkın toplam alanı New York Central Park’tan bile daha büyük. Olimpiyat Parkı da ziyaretçilerle çok popüler Haritada göster Olympic Park fotoğraf galerisi. Olimpik tepeden sayısız göl ve kentin muhteşem manzaraları ile insanları cezbetmektedir. Kesinlikle, güzel bir sarayın bulunduğu Park Nymphenburg’ı ziyaret etmeyi unutmamalısın. Isarauen Park yüzme ve barbekü için favori bir yer. Telaşsız bir yürüyüş yapmaktan ve şehir gürültüsünden uzaklaşmak istersen, Westpark en iyi seçimlerden biri olacaktır.

Almanca dil eğitimi için de oldukça popüler Münih'de dil okulumuz seçeneklerimiz bulunmaktadır.

Partner Dil Okullarımızdan Bazıları

DID
Sprachcaffe
Inlingua

Moon EDU Logo

Dünya'nın kapılarını aralayın

world-map
Scroll to Top