Montpellier

Montpellier'da Yaşam

Montpellier , Fransa'nın güney-batısında, Languedoc-Roussillon Bölgesi ve Hérault Departmanı'nın merkezi olan komündür. Nîmes ve Béziers kentleri arasında Akdeniz kıyısında, kıyı şeridinden 10 km içeride konumlanmıştır.
2015 yılında şehir metropol olarak yeniden düzenlenmiştir. Buna göre Montpellier Belediyesi kabuk değiştirerek Montpellier Akdeniz Metropolü (Montpellier Méditerranée Métropole) adını almıştır. Baş harfleri dolayısıyla, kısaca "3M" olarak da anılır. 1000 yıldan daha fazla geçmişe sahipt olan şehrin merkezindeki "Place de la Comédie" (Komedi Meydanı) günlük nüfus yoğunluğunun en fazla olduğu yerdir. Kafe, restoran ve mağazalar çoğunlukla bu meydanda yer alır.Fransa'nın 8. büyük kenti olan şehir 1990 yılından beri ekonomi ve nüfus alanlarında Fransa'nın en çok gelişen kenti olma özelliğini sürdürmektedir.

Fransa'da kurulan ilk tıp fakültesine sahip şehir genç nüfusun yoğunlukta olduğu tam bir kültür ve sanat şehridir.Öğrenci şehri olarak anılan Montpellier ,Akdenize kıyısı olan şehirler arasında Marsilya ve Nice'in ardından 3. sırada gelmektedir.Eğlence hayatı olarak genç nüfus nedeniyle aktif olan şehir aynı zamanda festivalleriyle de çok ünlüdür. Film,müzik,radyo,sinema ve şarap festivalleri bunların en ünlü olanlarıdır.
Modern,ucuz ve yoğun sanat ile birleşmiş bir şehir istiyor isen Fransızca eğitimini Montpellier'de alabilirsin .

Partner Dil Okullarımızdan Bazıları

EasyFrench
ILA

Moon EDU Logo

Dünya'nın kapılarını aralayın

world-map
Scroll to Top