Fransa’da Yaz Kampları 8-17 Yaş

'Ağaç yaşken eğilir' atalarımızdan kalan en bilindik sözlerden biridir.Bilimsel açıklamalarında gösterdiği üzere dil eğitimine ne kadar erken yaşta başlanırsa o kadar etkili olmaktadır.'Ben çocuğumu nasıl bu yaşta oralara göndereyim bir başına' diye düşünmeyen veli yoktur sanırım. Merak etmeyin ,öğrenci ister bireysel gitsin ister grup halinde gitsin ,her zaman orada kendisine göz kulak olacak eğitim görevlileri olacak.Öğrencinin buradan bireysel veya grup halinde gitmesi farketmezsizin orada grup halinde ve başlarında eğitim görevlileri olacak şekilde tüm program tasarlanmıştır.Diyelim ki yine de içiniz rahat etmedi ,yine merak etmenize gerek yok aile paketiyle siz de çocuğunuza eşlik edebilir ,çocuğunuz eğitim alırken siz de eğitim alabilir ya da tamamen turist odaklı gidebilirsiniz .


İster moda ister sanat sever, spor hayranları olsunlar Fransa'daki yaz okullarının öğrencilere her zaman sunacağı keyifli bir yaz programı vardır. Öğrenciler Fransa’nın en popüler merkezlerinde, Fransızca’nın ana vatanında dil yeteneklerini geliştirme ve keyifli vakit geçirme imkanına sahip olurlar.


Yaz programlarının bir çoğu Nice, Monaco, Cannes, Antibes ve Saint – Tropez gibi dünyanın üst düzey turistik merkezlerinde uygulanır. Eşsiz doğa güzelliklerine sahip merkezlerde çoğunun yüzme havuzu, tenis kortu, basketboş, tenis, voleybol sahaları spor merkezleri ve diğer birçok kampüs olanaları mevcuttur. Öğrenciler hem akademik hem sportif hem de sanatsal ağırlıklı programlara sahip yaz kursları bulabilirler.


Öğrenciler hafta içi ve hafta sonları ders dışı zamanlarda Bordeaux Chocolate Museum, Biarritz Adventure Park, Train de Rhune Basque Museum ve San Sebastian, Ocean and surf Museum in Biarritz, Lérins Islands, Nice, Antibes, Monaco, Cannes, Marineland gibi merkezlere düzenlenecek yarım gün veya tam gün gezilere katılım gösterebilirler.


Fransa'nın Schengen Bölgesi'nde olması nedeniyle bir diğer artı , yeşil pasaport sahibi öğrencilerin vize süreciyle vakit kaybetmeden okul programına dahil olabilmesidir.Program ücretlerine neler var ?


Haftalık 15 veya 20 saatlik dil eğitimi

Tüm kurs materyalleri

Havaalanı Transferleri

Sabah kahvaltısı,öğle yemeği ve akşam yemeği

Tamamen uluslararası öğrencilerden oluşan bir eğitim dönemi

Tüm gezi ve aktiviteleri (tam gün diğer şehir turları,yarım gün eğlence yerleri,müzeler,tarihi yerlerin gezisi vs)

Tam pansiyon konaklama

Konaklamalar aile yanı ve yurt olmak üzere 2 seçenektir. 16 yaşından küçük öğrenciler yurtta kalmakla birlikte ,16 yaş ve büyük öğrencilerin ise aile yanında kalma seçenekleri de vardır.Eğer öğrenci aile yanında kalıyorsa sabah kahvaltısı ve akşam yemeği aile tarafından verilmekte ve öğle yemeğini okulda yiyebilmektedir.


Öğrencinin tüm vize işlemleri ve bilgilendirmeler danışmanlarımız tarafından özenle yapılmaktadır.


Fransa'da Hangi Şehirlerde Yaz Kampına Gidilebilir ?


Paris

Nice

Milano

Roma
Partner Okullarımızdan Bazıları


Azarlingua


Alpadia


Sprachcaffe

Moon EDU Logo

Dünya'nın kapılarını aralayın

world-map
Scroll to Top