Frankfurt

Frankfurt'da Yaşam

Ortaçağ’dan bu yana Almanya’nın en önemli kent merkezlerinden biri olan Frankfurt, 794 yılında bağımsız bir imparator şehri, 1562’den itibaren Kutsal Roma-Cermen İmparatorluğu’nun taç giyme töreni şehri oldu. 1816-1866 yıllarında Alman Birliği’ne ve 1848-1849 yılları arasında ilk bağımsız seçilmiş Almanya Parlamentosu’na ev sahipliği yaptı.

Frankfurt, Avrupa çapında önemli bir finans, fuar ve hizmet merkezi ve Alpha World Cities olarak adlandırılan tek Alman büyük şehri. Kent, Avrupa Merkez Bankası, Almanya Merkez Bankası, Frankfurt Borsası ve Frankfurt Fuarı’na ev sahipliği yapıyor.. İlk kez 1875 yılında nüfusu 100.000’i bulan şehrin merkezinde bugün 736 bin kişi, Rhein-Main bölgesinin tümünde ise 6 milyon kişi yaşıyor. Berlin, Hamburg, Münih ve Köln’den sonra Almanya’nın beşinci büyük şehri.

Frankfurt Avrupa’nın en yüksek gökdelenlerine sahip ve gökdelenlerin çoğu bankalara ait. En yükseği Commerzbank Tower olan bu binaların çoğu son 20 sene içinde yapıldı. Frankfurt Goethe Universitesi, UAS, FUMPA, ve lisansüstü Frankfurt Maliye ve İşletme Okulu gibi önemli eğitim kurumlarına sahip olan şehirde ünlü tiyatro salonları, tarihi eserler, değerli müzeler ve parkları ile eğitim alırken boş vaktinin olması pek mümkün olmayacak. Aynı zamanda Eintracht Frankfurt futbol takımı ve kulübü, Frankfurt Skyliners basketbol takımı, Ironman Germany ve maratonu ile sporda da söz sahibi bir kent.

50.000 öğrencinin yaşadığı şehrin çok canlı bir gece hayatı ve çok sayıda bar, disko, gece kulübü bulunmaktadır. Zengin, şık ve hareketli bir şehir olan Frankfurt, New York’a oldukça benzer bir yapıdadır.

Frankfurt şehri, Münih ve Berlin’den daha az nüfusa sahip olmasına rağmen diğer Alman şehirlerinden daha uluslararası ve kozmopolittir. Bunun nedeni her yıl Frankfurt havaalanına gelen binlerce yolcu ve 40’tan fazla uluslararası ticaret fuarına ev sahipliği yapmasıdır.

Sabahları Almanca eğitimini alırken öğleden sonra birçok dünya mutfağını bulabileceğin restorasyonda yemek yiyebilir ardına meşhur Zeil caddesinde alışveriş yapabilirsin.

Partner Dil Okullarımızdan Bazıları

DID
Sprachcaffe
Inlingua

Moon EDU Logo

Dünya'nın kapılarını aralayın

world-map
Scroll to Top