Berlin

Berlin'de Yaşam

Berlin, Almanya'nın başkenti ve en büyük şehridir. Berlin, aynı zamanda bir eyalet-kenttir.2018 itibarıyla 3,75 milyon kişi yaşamakta olan Berlin, Kuzey Almanya'da, Spree ve Havel nehirlerinin arasındaki kumluk bölgeye kuruludur.

Almanya'nın en büyük kenti olan Berlin'de yaşamak hem canlı bir şehir atmosferi oluşu, hem hızlı ulaşım araçları ile, ayrıca dinlendirici parkları, tarihi ve kültürel özelliklerini sayesinde kente yeni gelenlere büyüleyici bir ayrıcalık sağlamaktadır. Alman kültürünün hissedildiği en köklü izlerinin yanısıra dünya'nın 180 ülkesinden gelen yabancı milletlerin uyumlu şekilde bir arada yaşaması ve dünyada ün yapmış bir çok kaliteli üniversiteleri içinde barındırması gerek kısa ziyaretler gerekse uzun dönem kalış açısından Berlin'i daha da cazip kılıyor.

Öğrencilerin eğitim seyahatlerini unutulmaz ve eşsiz bir tecrübe ile birleştirebilecekleri Almanya’nın başkenti Berlin, birçok tarihi ve turistik mekana sahiptir. Şehirde kesinlikle ziyaret etmeniz gereken yerlerin başında, Brandenburg Gate, Charlottenburg Sarayi, Museum Island, Berlin Katedrali ve Reichstag gelmektedir. Ayrıca hangi mevsimde burada bulunursanız bulunun şehirde birçok sosyal aktiviteye katılma sansınız vardır.

Almanya’nın en önemli kültür, sanat, eğlence ve eğitim merkezlerinden biri olan Berlin’de yaklaşık 175 müze, 50 tiyatro salonu, 300 sinema, 4650 restoran, 900 bar ve 190 gece kulübü bulunmaktadır. Ayrıca 4 adet üniversiteye sahip bu şehir de genç nüfus oranı yüksektir. Şehir merkezinde birçok park, bahçe ve irili ufaklı göl bulunmaktadır. Bu yeşil alanlar şehirde yaşayanlar için günlük hayatın stresinden kurtulabilecekleri alternatifler yaratmaktadır.

Berlin oldukça yeşil bir metropol. Bu şehir alanının nerede ise beşte biri ormanlardan oluşuyor, aynı zamanda bir nehir ve göl labirenti tarafından sarmalanmış bir doğaya sahip. Tiergarten, Grunewald ve Spandauer Forst bölgeleri Berlin şehrinin en büyük yakın mesire yerleri konumunda bulunuyor.

Partner Dil Okullarımızdan Bazıları

DID
GLS German Language school
The Language Gallery
Inlingua

Moon EDU Logo
Emek Mahallesi 19. Sokak No:95
kesfet@moonedu.com.tr
+90 552 696 6630

Dünya'nın kapılarını aralayın

world-map
Scroll to Top